​V Ortopedski bolnišnici Valdoltra smo odgovorni – zaposleni se cepimo proti COVID-19

Epidemija nalezljive bolezni COVID-19 je močno zarezala v ustaljene navade slehernega državljana. Izredne razmere so prizadele praktično vse panoge gospodarstva in javnega sektorja. V zdravstvu smo bili med bolj izpostavljenimi, po eni strani zaradi obremenitve z zdravljenjem COVID-19 bolnikov, po drugi zaradi naraščajočih potreb bolnikov, ki so zaradi odrejenega zmanjšanega obsega drugih nenujnih zdravstvenih storitev morali čakati dlje.
S prilagajanjem in številnimi ukrepi smo v Ortopedski bolnišnici Valdoltra zagotavljali zdravljenje ogroženim ortopedskim bolnikom iz cele države, katerim bi se lahko, zaradi opustitve zdravljenja, splošno zdravstveno stanje poslabšalo. Navkljub strogim ukrepom za zajezitev širjenja, smo v bolnišnici predvideni letni obseg programa izpeljali skoraj v celoti, kar je v prvi vrsti zasluga požrtvovalnega in odgovornega kolektiva. Do prenosa okužbe bodisi med pacienti, bodisi med zaposlenimi ni prišlo kar je verjetno posledica učinkovitih ukrepov in odgovornega ravnanja zaposlenih.
Za odgovorne smo se izkazali tudi danes, 6.1.2021, ko proti COVID-19 cepimo prvo skupino 95 od skupno 450 zaposlenih, predvsem zdravstvenih delavcev in sodelavcev. Menimo, da je cepljenje enostaven, varen in najučinkovitejši ukrep za zaščito pred COVID-19, ki ne ščiti le cepljenih posameznikov, temveč z zmanjševanjem širjenja bolezni tudi druge. S cepljenjem proti COVID-19 lahko pomembno zmanjšamo umrljivost in število hospitalizacij zaradi COVID-19 ter zaščitimo osebe, ki so najbolj izpostavljene tveganju za okužbo.

La buona salute vale più di ogni grande ricchezza.

Numero di telefono

Numero del fax