Stališče Ortopedske bolnišnice Valdoltra v zvezi s poročanjem TV Slovenija v oddaji Tarča, z dne 03.04.2014

V oddaji Tarča je bila objavljena primerjava cen kolčnih protez Johnson&Johnson, ki jih podjetje Johnson&Johnson prodaja Kliniki za ortopedijo Lovran in Ortopedski bolnišnici Valdoltra. V oddaji je bila citirana prodajna cena 778 evrov za Kliniko za ortopedijo Lovran in 1301 evro za Ortopedsko bolnišnico Valdoltra. V Ortopedski bolnišnici Valdoltra z obžalovanjem ugotavljamo, da je bila informacija povsem napačna in zavajajoča. Proteza, ki jo podjetje Johnson&Johnson dobavlja Ortopedski bolnišnici Valdoltra, ni primerljiva s kolčno protezo, ki jo dobavlja Johnson&Johnson Kliniki za ortopedijo Lovran. Produkta nista identična, njuna primerjava pa je v smislu trajnosti in kakovosti neprimerljiva – več o tem v pripetih strokovnih dokumentih. Proteza, ki jo uporabljajo v Kliniki za ortopedijo Lovran, je stara verzija proteze, ki že najmanj 6 let ni v prodaji na slovenskem tržišču in je tudi v celoti izključena iz prodajnega programa Johnson&Johnson d.o.o. Slovenija. Podobno velja za ostala tržišča, saj je Klinika za ortopedijo Lovran ena od zadnjih bolnišnic na Hrvaškem, ki še uporablja ta tip kolčne protez. Poročanje v oddaji Tarča, kjer je novinarka trdila, da gre za identični protezi, je zato vsaj nekorektno in zavajajoče.

Radoslav Marčan, dr.med.
v.d. direktorja

La buona salute vale più di ogni grande ricchezza.

Prev/Next links

Numero di telefono