Stališče Ortopedske bolnišnice Valdoltra v zvezi s poročanjem TV Slovenija v oddaji Tarča, z dne 03.04.2014

V oddaji Tarča je bila objavljena primerjava cen kolčnih protez Johnson&Johnson, ki jih podjetje Johnson&Johnson prodaja Kliniki za ortopedijo Lovran in Ortopedski bolnišnici Valdoltra. V oddaji je bila citirana prodajna cena 778 evrov za Kliniko za ortopedijo Lovran in 1301 evro za Ortopedsko bolnišnico Valdoltra. V Ortopedski bolnišnici Valdoltra z obžalovanjem ugotavljamo, da je bila informacija povsem napačna in zavajajoča. Proteza, ki jo podjetje Johnson&Johnson dobavlja Ortopedski bolnišnici Valdoltra, ni primerljiva s kolčno protezo, ki jo dobavlja Johnson&Johnson Kliniki za ortopedijo Lovran. Produkta nista identična, njuna primerjava pa je v smislu trajnosti in kakovosti neprimerljiva – več o tem v pripetih strokovnih dokumentih. Proteza, ki jo uporabljajo v Kliniki za ortopedijo Lovran, je stara verzija proteze, ki že najmanj 6 let ni v prodaji na slovenskem tržišču in je tudi v celoti izključena iz prodajnega programa Johnson&Johnson d.o.o. Slovenija. Podobno velja za ostala tržišča, saj je Klinika za ortopedijo Lovran ena od zadnjih bolnišnic na Hrvaškem, ki še uporablja ta tip kolčne protez. Poročanje v oddaji Tarča, kjer je novinarka trdila, da gre za identični protezi, je zato vsaj nekorektno in zavajajoče.

Radoslav Marčan, dr.med.
v.d. direktorja

Prev/Next links

18.5.2020