Mednarodno strokovno izobraževanje "Masterclass: Revision Hip"

Ortopedska bolnišnica Valdoltra je gostila mednarodno strokovno usposabljanje s področja zahtevnih revizijskih operativnih posegov na kolku

Na strokovnem usposabljanju, ki je potekalo 16. in 17. novembra pod okriljem Ortopedske bolnišnice Valdoltra, je tim mednarodnih strokovnjakov predstavil udeležencem postopke pri zahtevnih revizijskih operativnih posegih na kolku. Usposabljanje je potekalo s pomočjo video prenosa operativnih posegov iz operacijske dvorane in predavanj z diskusijo. Svoja odkritja in nove pristope so predstavili med drugimi: dr. Gregor Kavčič iz Splošne bolnišnice Novo mesto, dr. Wolgang Klauser iz nemške bolnišnice Helios Ostseeklinik Damp, dr. Simon Kovač iz Ortopedske bolnišnice Valdoltra, dr. Andrej Moličnik iz Univerzitetnega kliničnega centra Maribor, dr. Rihard Trebše iz Ortopedske bolnišnice Valdoltra in Duncan Whitwell iz britanske bolnišnice Nuffield Orthopaedic Hospital.

Specializirane teme so vključevale predstavitve s poudarki na:

• pristopih pri revizijskih odstranitvah že vgrajenega kolka
  • načrtovanju algoritmov za korekcijo acetabularne in femoralne revizije kolka
  • analiziranju težav pri zapletenih revizijah kolka in
  • diagnosticiranju, preventivi ter zdravljenju infekcijskih okužb

Mednarodnega strokovnega usposabljanja »Masterclass: Revision Hip« se je udeležilo okoli 60 zdravnikov iz številnih evropskih in drugih držav.

18.5.2020
Vse bolnike, ki ste bili  v obdobju od 16.03.2020 do 31.05.2020 naročeni v Ortopedski bolnišnici Valdoltra obveščamo, da vas bomo o novem terminu obvestili oz. boste prejeli novo vabilo. Obveščanje bo potekalo postopoma, prosimo vas za...